• Çankırı
    +C

Haberler


04

  01.02.2019 ile 03.02.2019 tarihleri arasında gerçekleşen TOBB Meclis Bilgilendirme Toplantısına Çankırı Ticaret Borsası tüm üyelerimiz ile katılım sağlanmıştır.

  Topantıda konuşma yapan TOBB Yönetim Kurulu başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu  konuşmasında şu sözlere yer verdi;

   ''Türk iş dünyası olarak zor bir dönemden geçtiklerini anlatan TOBB olarak sahaya indiklerini, 365 oda/borsa başkanı ile bölge bölge biraraya geldiklerini belirtti. Oda ve borsalardan gelen talep ve sıkıntıları başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara tek tek ilettiğini aktardı. Bankalarla ilgili sıkıntıları çözmek amacıyla da Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya geldiklerini ve 13 ilde istişare toplantıları yaptıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, bankacıların reel sektörün sorunlarını ilk defa sahaya inerek, birinci ağızdan dinlediğine işaret etti.

    -Yapılan icraatlar

  Oda ve borsalardan gelen talepler karşısında yapılan icraatlar konusunda meclis üyelerini bilgilendiren Hisarcıklıoğlu; kısa çalışma ödeneği, SGK prim borçlarının vadelendirilmesi, işverene asgari ücret desteği, tasfiye ve devir sözleşmeleri, teknik iflas sorunu, ticari alacak sigortası, lisanslı depoculuk alanındaki destekler, mera fonunun kaldırılması, iç piyasa için KDV ve ÖTV indirimleri, döviz sözleşmeleriyle ilgili sorunlar, ihracat kapamaları, ticari araçların kiralanması, KOBİ ve tarımsal kredilerin yeniden yapılandırılması, konut kredisi faizlerinin düşürülmesi ve KOBİ Değer Kredisi konularının çözüme kavuşturulduğunu söyledi.

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ayrıca, istihdam, finansman, vergi, mevzuat ve destekler konularında da takip edilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  Birlik ve berberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, oda/borsa seçimleri sonrasında tüm meclis üyelerinin başkan ve yönetim kurulunun etrafında birleşmesinin ve farklı düşünse bile meclisten çıkacak kararları, kendi fikri olarak benimsemesinin gerektiğini söyledi.

 

 

 

Okunma Sayısı: 671
resim
Ziyaretçi Sayısı