• Çankırı
    +C

Haberler

20
Çankırı Ticaret Borsasında çalıştırılmak üzere aşağıdaki özelliklere haiz Proje Asistanı elemanı alınacaktır.

Nitelikler: Çankırı Ticaret Borsası bünyesinde sürdürülen/ sürdürülecek olan muamelat ve organizasyon işleri  yürütebilecek; ayrıca Borsa bünyesinde bulunan Kalkınma Ajansının yürüttüğü / yürüteceği Avrupa Birliği (AB) ve DTP ile diğer devlet kuruluşları tarafından desteklenen projelerin Çankırı Ticaret Borsası koordinasyonunu sağlayacak “Personel” aranmaktadır.

[Devamını oku...]

03
TOBB Genel Kurulunda Ticaret Borsası Başkanı Ak'a Yeni Görevi Tevdi Edildi

TOBB’un 69’uncu Genel Kurulu’nda M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TOBB Başkanlığına yeniden seçildi. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki 69. Genel Kurul'da, Hisarcıklıoğlu, toplam 1734 delegenin imzasıyla aday gösterildi. Tek aday olarak seçimlere giren Hisarcıklıoğlu, geçerli oyların tamamını alarak 4 yıl süreyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı oldu.

[Devamını oku...]

02
Özcan Ticaret Borsası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti
Vali Özcan Ticaret Borsası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini Kabul Etti
Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak ve yönetim kurulu üyeleri 9 Temmuz 2013 Salı günü saat 14:00’de Vali Özcan’ı ziyaret etti.
Ziyaretçileriyle tek tek tokalaşan Vali Özcan, beraberce fotoğraf çektirilmesinin ardından “Hepiniz hoş geldiniz. Ramazanınız mübarek olsun. 25 Haziran’da ben sizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştum. Tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.
Ziyaret, karşılıklı sohbetin ardından çektirilen fotoğrafların Başkan Oğuz Ak’a verilmesi ile sona erdi.

[Devamını oku...]

02
Vali Özcan, Çankırı Ticaret Borsası’nda
Vali Vahdettin Özcan, Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek başarılar diledi.
 
Çankırılıların çok önemli bir kamu gücü-sesi olan Ticaret Borsası ile güzel işlere imza atacaklarını belirten Vali Özcan “Ortak akıla inanan birisiyim. Ortak akıl Çankırılıların önünü açacaktır. Sıkıntıları ve güzellikleri beraber yaşayacağız. Çankırı’da 2 yıllık görevim boyunca gördüm ki Çankırı’da güzel bir STK örgütlenmesi var. Ama zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor. İnşallah Oğuz beyin şahsında bu birliktelik iyi bir noktaya gelir. Valilik olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gençlerin ve dinamik insanların buralarda bulunması bize de güç veriyor” dedi.

[Devamını oku...]

02

Çankırı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz AK, yeni Teşvik uygulamasını değerlendirdi. Ak yazılı açıklamasında; “İlimizde işsizliğin azalması ve işverenin desteklenmesi açısından önemli bir katkı sağlayan 5084 Sayılı Yatırımların ve İstihdamın Desteklenmesi Kanunu 31.12.2012 tarihi itibari ile son bulmuştur. Ancak; kanunun uygulanmasına son verilmesi ile ekonomik istikrarın devamlılığının sağlanması ve özel sektörün önünün açılması yönünde yapılan girişimler olumsuz yönde etkileneceği için ülke çapında tüm talepler dikkate alınarak Devletimiz tarafından 14. Temmuz.2013 tarih ve 4966 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 5510 Sayılı Kanunun 81.maddesindeki teşvik uygulamasına düzenleme getirilmiştir. Yapılan bu düzenleme Bakanlar Kurulu Kararına ekli 51 ilde uygulanmak üzere 5510 Sayılı Kanunun 81.maddesindeki hükümlerden yararlanan ve 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran işyerlerini kapsamaktadır. Bilindiği üzere 5510 Sayılı Kanunun 81.maddesinden faydalanan işyerleri prime esas kazanç üzerinden hesaplanan işveren sigorta primlerinden 5 puanlık indirimden faydalanmakta idi. Yapılan yeni düzenleme ile 5510 Sayılı Kanunun 81.maddesinden faydalanan ve 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran işyerlerine 5 puanlık indirime ilaveten prime esas kazancın alt sınırı(asgari ücret) üzerinden hesaplanmak üzere 6 puanlık indirim hakkı getirilmiştir.Bu teşvik işverenlerimiz için asgari ücretli her bir çalışan başına aylık ortalama 112,37 TL.’lik bir kazanç anlamına gelmektedir. Bakanlar Kurulu Kararının uygulama süresi 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olup 31.12.2017 yılına kadar geçerliliğini koruyacaktır. Geçmişe yönelik tahakkuk etmiş primlerden de indirim alınabilecektir. Uygulamanın yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu ve metropol kentlere göre rekabet gücümüzün zayıf olduğu bölgemizde yatırımcılar için güçlü bir moral kaynağı olması ve istihdamın önündeki sıkıntıların önemli ölçüde aşılmasına katkıda bulunması sebebi ile tüm iş dünyamıza faydalı olmasını temenni ediyor, tüm üyelerimize hayırlı kazançlar diliyorum.” dedi.

[Devamını oku...]

02
BORSA BAŞKANI OĞUZ AK KIZILIRMAKTA BUĞDAY ALIMLARINI İNCELEDİ

Yeni Çankırı Ticaret Borsa Başkanı Oğuz AK hasad mevsiminin başlaması nedeniyle buğday alımlarını yerinde görmek ve sorunları dinlemek için 23 Haziran Cumartesi günü Kızılırmak İlçesine geldi. Özellikle buğday alımlarının yapıldığı buğday pazarını gezen Başkan AK esnaf ve zahirecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Başkan AK’ın ziyaretine Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Başkanı İhsan BOSTAN da eşlik etti. Başkan AK ve heyetinin ziyareti dolayısıyla memnuniyetlerini belirten Kızılırmaklı esnaf, özellikle bu sezonda kendilerinin ziyaretinin çok anlamlı olduğunu belirterek Başkan AK'a teşekkürlerini ilettiler. Başkan AK ta Zahirecilere ve esnafa yaptığı konuşmada" Çankırımızın en önemli ekonomik değeri tarımdır. Şu anda buğday hasadı İlimizda, ilk olarak Kızılırmak İlçemizde başladı, Hep beraber gördüğümüz gibi buğdayımızın kalite değerlerinin mutlaka yukarılara çekilmesi gerekiyor. Eğer elde ettiğimiz buğdayın kalite değerlerini daha yukarılara çekebilirsek ürettiğimiz ürünü daha iyi fiyatlara satabileceğiz. Bunu da özellikle tohum, gübreleme , yeni tarım teknikleriyle yapabiliriz. Özellikle bu konuda hepimizin yeniden eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum. En kısa zamanda da bu konuda bir takvim belirleyip, İlimizde bir yol haritası çıkarmak zorundayız” dedi.

[Devamını oku...]

Sayfa 68 / 69İlk   Geri   60  61  62  63  64  65  66  67  [68]  69  İleri   Son   
Ziyaretçi Sayısı