• Çankırı
    +C

Haberler

02
BORSA BAŞKANI OĞUZ AK KIZILIRMAKTA BUĞDAY ALIMLARINI İNCELEDİ

Yeni Çankırı Ticaret Borsa Başkanı Oğuz AK hasad mevsiminin başlaması nedeniyle buğday alımlarını yerinde görmek ve sorunları dinlemek için 23 Haziran Cumartesi günü Kızılırmak İlçesine geldi. Özellikle buğday alımlarının yapıldığı buğday pazarını gezen Başkan AK esnaf ve zahirecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Başkan AK’ın ziyaretine Ziraat Mühendisleri Odası Çankırı İl Başkanı İhsan BOSTAN da eşlik etti. Başkan AK ve heyetinin ziyareti dolayısıyla memnuniyetlerini belirten Kızılırmaklı esnaf, özellikle bu sezonda kendilerinin ziyaretinin çok anlamlı olduğunu belirterek Başkan AK'a teşekkürlerini ilettiler. Başkan AK ta Zahirecilere ve esnafa yaptığı konuşmada" Çankırımızın en önemli ekonomik değeri tarımdır. Şu anda buğday hasadı İlimizda, ilk olarak Kızılırmak İlçemizde başladı, Hep beraber gördüğümüz gibi buğdayımızın kalite değerlerinin mutlaka yukarılara çekilmesi gerekiyor. Eğer elde ettiğimiz buğdayın kalite değerlerini daha yukarılara çekebilirsek ürettiğimiz ürünü daha iyi fiyatlara satabileceğiz. Bunu da özellikle tohum, gübreleme , yeni tarım teknikleriyle yapabiliriz. Özellikle bu konuda hepimizin yeniden eğitilmesi gerektiğini düşünüyorum. En kısa zamanda da bu konuda bir takvim belirleyip, İlimizde bir yol haritası çıkarmak zorundayız” dedi.

[Devamını oku...]

02
Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak, önceki hafta görevine başlayan Defterdar Nurettin Akdaş'ı makamında ziyaret etti.
 
Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Akdaş'a yeni görevinde başarılar dileyen Oğuz Ak, uyum içerisinde çalışarak Çankırı'nın ekonomisini ve üretimini geliştirmek istediklerini kaydetti.

[Devamını oku...]

09

Çankırı’da 5 ay içerisinde yapılan 3 seçim ve 1 kuranın ardından Ticaret Borsası Başkanlığı'na Oğuz Ak seçildi. Ticaret Borsası seçimlerinin ilk olarak 9 Şubat'ta yapılmasına karar verildi. Türkiye genelinde oda seçimlerinin mayıs veya haziran ayında yapılası kabul edildi. Bunun üzerine seçimlerin mayıs ayında yapılması kararlaştırıldı.

[Devamını oku...]

09

Geçtiğimiz aylarda yapılan ve 56-56 berabere biten Çankırı Ticaret Borsası seçimleri 9 Haziran 2013 tarihinde tekrar yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimlerde toplam 129 oy kullanılırken, seçimler yine berabere bitti.

[Devamını oku...]

08

Çankırı Ticaret Borsası seçimlerinde 2 seçim ve 1 kura berabere bitince adaylar farklı yollara başvurdu. Mevcut Başkan Hüsnü Ünal ile Oğuz Ak'ın yarıştığı seçimlerde, ilk seçim 56 - 56, ikinci seçimde 64 - 64 berabere bitmişti.

[Devamını oku...]

08
Web Sayfamız Yenilendi!

Çankırı Ticaret Borsası web sayfamız yenilendi. Borsamız hakkında tüm bilgilere web sayfamızdan ulaşabilir, güncel olarak gelişme ve haberleri takip edebilirsiniz.

[Devamını oku...]

Sayfa 69 / 69İlk   Geri   60  61  62  63  64  65  66  67  68  [69]  İleri   Son   
Ziyaretçi Sayısı